Diesel Serwis i Regeneracja podzespołów Diesla

Wtryskiwacze

Dzięki bardzo dokładnym narzędziom i zarządzanemu komputerowo procesowi naprawy, możliwy jest pomiar i regulacja parametrów funkcjonalnych mechanizmu sterującego wtryskiwacza oraz rozpylacza. Specjalistyczne oprogramowanie stosowane przez naszych pracowników umożliwia dobór wszelkich elementów regulacyjnych zgodnie z wytycznymi producenta, a dokładność pomiaru sięga 0,001 mm. Dobrze naprawiony, precyzyjnie dawkujący wtryskiwacz to korzyść w postaci mniejszego zużycia paliwa i czystszych spalin. Oferowana technologia pozwala nam na naprawę ponad 90% przypadków uszkodzeń wtryskiwaczy, związanych głównie ze zużyciem części rozpylającej, jak i z nieszczelnościami w obrębie zaworka sterującego.

Jak przebiega regeneracja wtryskiwaczy?

Przed naprawą wtryskiwacze są diagnozowane na stole probierczym, a uzyskane wyniki podlegają ocenie. Przed naprawą ustalamy przyczynę niesprawności jak na przykład nieszczelność wewnętrzna, nieszczelność zewnętrzna lub niewłaściwe dawkowanie w różnych zakresach.

Następnie wtryskiwacz zostaje zdemontowany na części składowe i dokładnie wyczyszczony w myjce ultradźwiękowej.

Po dokładnym wyczyszczeniu nasi specjaliści weryfikują widoczne oraz niewidoczne uszkodzenia takie jak uszkodzenie rozpylacza, zaworka lub uszczelnień. Wszystkie uszkodzone części zostają wymienione na fabrycznie nowe. 

Ostatnim etapem jest regulacja parametrów mechanicznych wtryskiwacza, testowanie pod obciążeniem na stanowisku probierczym,  mierzenie szczelności oraz dawki w kilku punktach obciążenia, takich jak wolne obroty, obroty częściowe, pełne obciążenie oraz dawka pilotażowa. Po tak przeprowadzonej regeneracji wtryskiwacze wracają do właściciela z roczną gwarancją i protokołem potwierdzającym zgodność ich parametrów z parametrami producenta.

Dodaj tu swój tekst nagłówka