Diesel Serwis i Regeneracja podzespołów Diesla

TURBOSPRĘŻARKI

Specjalizujemy się w profesjonalnej naprawie turbosprężarek do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i innych, napędzanych silnikami spalinowymi. Regeneracja turbosprężarki przez naszą firmę, to gwarancja jakości i profesjonalizmu. Zajmujemy się regeneracją turbosprężarek mechanicznych jak i elektronicznych, czołowych producentów:

Garrett, KKK, Schwitzer, Holset.

Jak przebiega regeneracja turbosprężarek?

Turbosprężarka podlega wstępnym oględzinom przez wykwalifikowanego pracownika serwisu w celu określenia wstępnego stanu technicznego części. W szczególności zwracamy uwagę na: obecność oleju silnikowego w obudowie turbosprężarka oraz uszkodzenia.

Kolejnym etapem regeneracji jest rozebranie turbosprężarki na części, precyzyjna weryfikacja uszkodzeń oraz ustalenie przyczyn usterki. 

Każda sprawna część turbosprężarki zostaje poddana procesowi szkiełkowania, a następnie jest czyszczona w myjce ultradźwiękowej, aby mieć pewność, że żadna drobinka nie pojawi się w nowo złożonym podzespole.

Po dokładnym wyczyszczeniu części podlegają obróbce ślusarskiej oraz lakierowaniu, po czym nasi specjaliści przystępują do wymiany uszkodzonych części na fabrycznie nowe. Podstawową czynnością podczas każdej regeneracji jest także wymiana wszystkich uszczelnień i łożyskowań turbosprężarki.

Po wymianie uszkodzonych części pozostaje złożenie turbosprężarki, wyważenie jej rdzenia oraz przeprowadzenie testu wydajności (TurboTest), który sprawdzi zgodność parametrów regenerowanej turbosprężarki z parametrami producenta. Po tak przeprowadzonej regeneracji, turbosprężarka wraca do właściciela z roczną gwarancją. 

TurboTest

Regeneracja turbosprężarek | Urządzenie 3

TurboTest to urządzenie służące do sprawdzania i regulacji układów zmiennej geometrii oraz do pomiaru wydajności turbosprężarek. Urządzenie posiada dwa tryby pracy. Tryb statyczny, który umożliwia regulację geometrii przy unieruchomionym wirniku oraz tryb dynamiczny, który symuluje warunki pracy turbosprężarki w samochodzie. W trybie dynamicznym turbina jest smarowana olejem o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Dzięki temu regulacja zmiennej geometrii może odbywać się na obrotach, których wartość jest wyświetlana. Wiąże się z tym możliwość pomiaru nie tylko przepływu przez łopatki zmiennej geometrii, ale także, co najważniejsze, wydajności regenerowanej turbosprężarki.

Kolejny kluczowy etap to sprawdzenie luzu osiowego i promieniowego wirnika turbosprężarki. W tym celu korzystamy z naszego nowoczesnego parku maszynowego w którego skład wchodzi min. Wyważarka wirników turbosprężarek CMT – 48 VSR TWIN.

Regeneracja turbosprężarek | Urządzenie

Na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz współpracy z producentami turbosprężarek, powstała kompaktowa maszyna charakteryzująca się bardzo dużą dokładnością pomiaru. Wyważarkę do wirników turbosprężarek  CMT – 48 VSR TWIN stosuje się w pierwszym etapie regeneracji turbin samochodowych. Służy ona do wyważania dynamicznego wirników wszystkich typów turbosprężarek samochodowych (w tym najmniejszych np. od Smarta) w dwóch płaszczyznach korekcji, po wymontowaniu ich z obudowy łożyskowań.

Polimerowy korpus jest bardziej odporny na zakłócenia z zewnątrz, dzięki temu maszyna jest bardzo dokładna i stabilna pomiarowo. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu regeneracja turbosprężarek przebiega szybko i bezawaryjnie.

Samo ustalenie płaszczyzn wyważania na wirniku odbywa się za pomocą liniału laserowego.  Rozwiązanie to ogranicza do minimum ryzyko popełnienie błędu przez operatora, jak to ma miejsce w przypadku ręcznego pomiaru tych odległości.